EURO 2012 PL

Aktualności - Wrocław

Finał Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 we wrocławskiej Strefie Kibica

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej już za nami. Wczorajszy Finał Turnieju, w którym zmierzyły się reprezentacje Hiszpanii i Włoch, przyciągnął do wrocławskiej Strefy Kibica dużą liczbę osób. Przez cały dzień funkcjonowania strefy przewinęło się przez nią blisko 40 tys. wrocławian i kibiców przyjezdnych. Nad bezpieczeństwem przez cały czas czuwali wrocławscy policjanci.

Policjanci w związku z meczem finałowym UEFA EURO 2012 i funkcjonowaniem wrocławskiej Strefy Kibica, przez cały czas patrolowali rejony przyległe do strefy usytuowanej na Rynku we Wrocławiu oraz pozostałe ulice w okolicach rynku i na obszarze innych dzielnic. Nad ładem i porządkiem oraz bezpieczeństwem czuwali policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni.

Przed północom, po zakończonym meczu finałowym, który zgromadził jednorazowo w strefie blisko 20 tys. osób, nad wrocławskim rynkiem rozbłysły się sztuczne ognie, które przygotowano dla mieszkańców i kibiców. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.  

 
A
A+
A++
Ocena: 0/5 (1)

Data publikacji 03.07.2012