EURO 2012 PL

Aktualności - Wrocław

Policjanci "na wolnym" uratowali przy Stadionie Miejskim ludzkie życie

Policjanci w czasie wolnym od służby uratowali życie mężczyźnie, który doznał zawału serca. Przeprowadzone przez nich działania resuscytacyjne doprowadziły do przywrócenia poszkodowanemu czynności oddechowo krążeniowych. Po sprawnie przeprowadzonej przez funkcjonariuszy akcji ratunkowej, mężczyzna - jak się okazało pracownik służb porządkowych, został przewieziony do szpitala.

 

13 czerwca 2012 roku około godz. 12.10 dwóch policjantów z województwa opolskiego, pełniących służbę we Wrocławiu, w ramach wsparcia przy zabezpieczeniu UEFA EURO 2012, a przebywających w tym czasie na wolnym od służby, w okolicy stadionu miejskiego usłyszało wołanie o pomoc znajdującej się w pobliżu kobiety.

Okazało się, że pomocy wzywała pracownica służb porządkowych, w związku z zasłabnięciem innego pracownika. Jak ustalili policjanci, 60 - letni mężczyzna nagle przewrócił się i nie reagował na jej wezwania. Funkcjonariusze natychmiast przeprowadzili badanie fizykalne, podczas którego ustalili, że poszkodowany nie ma oznak krążeniowo - oddechowych i zaczyna sinieć.

Policjanci polecili pracownikom służby porządkowej wezwać pogotowie i sami przystąpili do czynności resuscytacyjnych. W ich wyniku funkcjonariuszom udało się przywrócić mężczyźnie czynności oddechowo krążeniowe. Działania ratownicze były prowadzone przez nich do czasu przybycia na miejsce zdarzenia ratownika medycznego ze stadionu, który nadal wspierany był w czynnościach medycznych przez policjantów, m.in. podczas stosowania tlenoterapii.

Po przybyciu pogotowia, lekarz stwierdził, iż 60 - latek doznał zawału serca. Przytomny już mężczyzna został przewieziony do szpitala.

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 14.06.2012