EURO 2012 PL

Poznań - aktualności

Poznań - Kolejny mecz mistrzostw Europy

Na poznańskim stadionie, 14 czerwca br. zakończył się drugi mecz grupowy do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Tym razem naprzeciwko siebie spotkały się drużyny z Włoch i Chorwacji. Z trybun stadionu mecz obejrzeli podsekretarz stanu MSW oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Bilans tego dnia to ośmiu zatrzymanych w tym dwóch Chorwatów, trzech Rumunów oraz trzech Polaków. Do tej pory policjanci biorący udział w zabezpieczeniu Euro 2012 na terenie Poznania zatrzymali łącznie 58 osób.


Na stadionie zatrzymany został Chorwat, który na płytę boiska rzucił racę podczas trwania meczu Włochy – Chorwacja. Kolejny Chorwat zatrzymany został za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.


Zatrzymane zostały również trzy osoby narodowości rumuńskiej, które w tramwaju okradły Chorwata. Mężczyzna stracił bilet na mecz, paszport, oraz kilkaset złotych.

W ręce policjantów trafiło trzech Polaków, z których jeden bez biletu usiłował wejść na stadion pokonując ogrodzenie, drugi za uszkodzenie ciała osoby ochraniającej strefę kibica. Natomiast trzeci za znieważenie policjantów.


Podczas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 przez miasto Poznań przewinęło się do tej pory kilkadziesiąt tysięcy osób, które na stadionie jak i w strefie kibica dopingowały swoje drużyny. Zdarzenia odnotowane przez Policję mają charakter incydentalny co świadczy o dobrym przygotowaniu i zabezpieczeniu tak prestiżowej imprezy sportowej przez wielkopolskich Policjantów. Osobiście przekonali się o tym podsekretarz stanu MSW  Michał Deskur oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Arkadiusz Letkiewicz, którzy wraz z Wielkopolskim Komendantem Policji insp. Krzysztofem Jaroszem z trybun stadionu obejrzeli mecz Włochy – Chorwacja.


Prawie 32 tys. kibiców bezpiecznie dotarło i opuściło stadion. Ostatni kibice zeszli z trybun kilka minut przed godz. 20.00. W strefie kibica mecz oglądało blisko 7 tys. osób. Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)