Aktualności z miast organizatorów

Array

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej już za nami. Wczorajszy Finał Turnieju, w którym zmierzyły się reprezentacje Hiszpanii i Włoch, przyciągnął do wrocławskiej Strefy Kibica dużą liczbę osób. Przez cały dzień funkcjonowania strefy przewinęło się przez nią blisko 40 tys. wrocławian i kibiców przyjezdnych. Nad bezpieczeństwem przez cały czas czuwali wrocławscy policjanci.

+

19 czerwca Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Krzysztof Jarosz podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w dotychczasowe zabezpieczenie przebiegu Mistrzostw Europy w Piłce w Nożnej EURO 2012.

+

18 czerwca na poznańskim Stadionie Miejskim odbył się mecz pomiędzy reprezentacją Irlandii i Włoch. Był to ostatni mecz w Poznaniu w ramach EURO 2012. W trakcie meczu i po jego zakończeniu policja nie odnotowała żadnych incydentów. Zieloni kibice irlandzkiej  drużyny w radosnej i spokojnej  atmosferze pożegnali się z turniejem.

+

W sobotę 16 czerwca br. hiszpańscy policjanci odwiedzili Poznań. Przez ostatnie kilka dni pomagali funkcjonariuszom z Gdańska w zabezpieczeniu EURO 2012. Wolny dzień chcieli spędzić w Wielkopolsce. Spotkali się z insp. Krzysztofem Jaroszem i oficerami sztabu czuwającego nad bezpieczeństwem kibiców w Poznaniu. Zwiedzili także poznańskie Stare Miasto i Maltę.

+

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Krzysztof Jarosz pożegnał kontyngent policjantów chorwackich. Chorwaci pełnili służbę wspólnie z poznańskimi funkcjonariuszami w ramach zabezpieczenia Euro 2012. Policjanci z Chorwacji, których gościliśmy, w swoim kraju zajmują się głównie problematyką kibiców. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu wszystkie konfliktowe sytuacje były szybko rozwiązywane.

+

Sobotnia transmisja meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech zebrała w Poznaniu około 50 tys. kibiców. Do strefy kibica na Placu Wolności, na Stary Rynek, na Polanę Harcerza nad Jeziorem Malta przyszło mnóstwo fanów piłki nożnej. Nawet padający deszcz nie zepsuł dobrej zabawy. Pomeczowa noc była bardzo spokojna. Policja nie odnotowała żadnych incydentów.

+

Na poznańskim stadionie, 14 czerwca br. zakończył się drugi mecz grupowy do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Tym razem naprzeciwko siebie spotkały się drużyny z Włoch i Chorwacji. Z trybun stadionu mecz obejrzeli podsekretarz stanu MSW oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji.

+

Tysiące na ulicach miasta Poznania  i  w Strefie Kibica oraz  miliony przed telewizorami zebrało się kibiców by dopingować naszą reprezentację podczas meczu Polska-Rosja. Policjanci  traktowali ten mecz jako mecz podniesionego ryzyka. Jednak mieszkańcy Poznania  i nie tylko zdali doskonale egzamin. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważniejszych incydentów w tym dniu

+
Array

Ostatni dzień piłkarskich zmagań na Stadionie Narodowym w Warszawie zbliża się do końca. W drugim meczu półfinałowym UEFA EURO 2012 zmierzyły się reprezentacje Niemiec i Włoch. Dziesiątki tysięcy kibiców dopingowało piłkarzy na stadionie i w Strefie Kibica. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwało ponad 6000 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

+

Na gdańskim stadionie zakończył się drugi mecz ćwierćfinałowy Euro 2012. Zmierzyły się w nim drużyny Grecji i Niemiec. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwało ponad 1800 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

+

Policjanci ruchu drogowego konwojowali prezydenta UEFA, który przyleciał na dzisiejszy mecz Grecja-Niemcy.

+
Array

Pomimo ulewnego deszczu polscy i niemieccy policjanci patrolowali Stare Miasto dzień przez ćwierćfinałowym meczem w Gdańsku. Łącznie do Gdańska na czas Euro 2012 przyjechało 19 niemieckich policjantów.

+
Array

Dzień przed ćwierćfinałowym meczem drużyn piłki nożnej Niemiec i Grecji policjanci zabezpieczali pobyt obu reprezentacji w Trójmieście. Przemieszczające się po mieście autokary z piłkarzami eskortowali funkcjonariusze ruchu drogowego.

+

Przypominamy schemat organizacji ruchu w Gdańsku na piątek, 22.06.2012 r. w związku z wieczornym meczem na stadionie Gdańsk Arena. Prosimy też o przekazywanie apelu, żeby korzystać z komunikacji miejskiej.

+
Array

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 odbył się dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwało 6 tysięcy policjantów. W trakcie zabezpieczenia nie zanotowano żadnych poważnych wydarzeń.

+
Array

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ już na półmetku. Do tej pory w warszawskiej Strefie Kibica bawiło się blisko milion osób. Dziesiątki tysięcy wypełniały podczas każdego meczu Stadion Narodowy. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców miasta czuwają policjanci. W mundurach i po cywilnemu patrolują miasto dbając, aby każdy czuł się bezpiecznie.

+
Array

Dolnośląscy policjanci przerwali nielegalny proceder polegający na produkcji i handlu odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów. Zatrzymano mężczyznę zajmującego się tą działalnością, a także zabezpieczono kilkaset nadruków gotowych do naniesienia na odzież. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

+
Array

Na gdańskim stadionie zakończył się ostatni mecz fazy grupowej. Zmierzyły się w nim drużyny Chorwacji i Hiszpanii. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwało ponad 1800 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

+
Array

Dziś przed meczem Chorwacja-Hiszpania razem z Policjantami z Referatu Wodnego KMP Gdańsk patrolowaliśmy rejon Motławy, Martwej Wisły oraz Zatoki Gdańskiej. Byliśmy tam gdzie gromadzą się kibice i świętują przed meczem.

+
Array

Dziś w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się odprawa dowódców policjantów biorących udział w zabezpieczeniu meczu Chorwacja-Hiszpania. W trakcie odprawy zostały poruszone kwestie zabezpieczenia prewencyjnego, ruchu drogowego oraz kryminalnego.

+

Wybierz Strony