EURO 2012 PL

Aktualności - Gdańsk

Podsumowanie zabezpieczenia meczu Grecja-Niemcy

Na gdańskim stadionie zakończył się drugi mecz ćwierćfinałowy Euro 2012. Zmierzyły się w nim drużyny Grecji i Niemiec. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwało ponad 1800 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Dzisiaj zakończył się ostatni mecz fazy grupowej na gdańskim stadionie. Nad bezpieczeństwem ponad 39 tysięcy kibiców, którzy obejrzeli mecz na stadionie, i 10,5 tys., którzy oglądali mecz w strefie
kibica, czuwało ponad 1800 policjantów. Kibice bezpiecznie dotarli i opuścili stadion. Ostatni kibice zeszli z trybun tuż przed godz. 23:00.

Funkcjonariusze byli obecni na terenie całego miasta, w okolicach stadionu i strefy kibica, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, zabezpieczali drogi dojazdowe oraz okolice obiektu. Służbę pełnili również kryminalni, którzy po cywilnemu patrolowali miasto. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Dodatkowo funkcjonariusze byli wspierani przez śmigłowiec oraz patrole policjantów z zagranicy. Dzisiaj na ulicach Gdańska można było spotkać przede wszystkim funkcjonariuszy z Niemiec, którzy byli obecni w centrum miasta i okolicach stadionu.

Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 5/5 (1)

Data publikacji 23.06.2012