EURO 2012 PL

Aktualności - Gdańsk

Patrole niemieckich policjantów na Starym Mieście w Gdańsku

Pomimo ulewnego deszczu polscy i niemieccy policjanci patrolowali Stare Miasto dzień przez ćwierćfinałowym meczem w Gdańsku. Łącznie do Gdańska na czas Euro 2012 przyjechało 19 niemieckich policjantów.

Od kilku dni teren gdańskiej Starówki patrolują policjanci z Niemiec wspólnie z polskimi funkcjonariuszami. Mimo złych warunków atmosferycznych w czwartek i padającego silnego deszczu, międzynarodowe patrole prowadziły działania prewencyjno – rozpoznawcze wśród niemieckich kibiców, którzy już dzisiaj oglądać będą na Gdańskiej Arenie ćwierćfinałowy mecz drużyn Niemiec i Grecji. Oprócz 5 niemieckich policjantów w mundurach miasto patrolowało 14 nieumundurowanych niemieckich spottersów. Podczas wspólnych patroli funkcjonariuszom zza Odry pomagają polscy policjanci władający biegle językiem niemieckim i angielskim.

W trakcie dzisiejszego wieczornego ćwierćfinałowego spotkania na Gdańskiej Arenie międzynarodowe patrole Niemiec i Grecji będą wspomagać polskich policjantów i służyć pomocą swoim kibicom.

A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 22.06.2012