EURO 2012 PL

Aktualności - Gdańsk

Chorwacja – Hiszpania okiem policjantów

Na gdańskim stadionie zakończył się ostatni mecz fazy grupowej. Zmierzyły się w nim drużyny Chorwacji i Hiszpanii. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwało ponad 1800 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Dzisiaj zakończył się ostatni mecz fazy grupowej na gdańskim stadionie. Nad bezpieczeństwem blisko 35 tysięcy kibiców, którzy obejrzeli mecz na stadionie i 9,5 tys. którzy oglądali mecz w strefie kibica czuwało ponad 1800 policjantów. Kibice bezpiecznie dotarli i opuścili stadion. Ostatni kibice zeszli z trybun tuż przed godz. 23:00.

Funkcjonariusze byli obecni na terenie całego miasta, w okolicach stadionu i strefy kibica, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, zabezpieczali drogi dojazdowe oraz okolice obiektu. Służbę pełnili również kryminalni, którzy po cywilnemu patrolowali miasto. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Dodatkowo funkcjonariusze byli wspierani przez śmigłowiec oraz patrole policjantów z zagranicy. Dzisiaj na ulicach Gdańska można było spotkać funkcjonariuszy z Hiszpanii oraz Chorwacji.

Policjanci zatrzymali 1 osobę, która w trakcie meczu rzucała race. Za takie zachowanie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo nawet 5 lat więzienia.

Poza tym nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

A
A+
A++
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 19.06.2012