EURO 2012 PL

Aktualności - Gdańsk

Wodny patrol przed meczem Chorwacja-Hiszpania

Dziś przed meczem Chorwacja-Hiszpania razem z Policjantami z Referatu Wodnego KMP Gdańsk patrolowaliśmy rejon Motławy, Martwej Wisły oraz Zatoki Gdańskiej. Byliśmy tam gdzie gromadzą się kibice i świętują przed meczem.

Policjanci z Gdańska patrolują nie tylko ulice, spotkać ich możemy również na wodach oraz w powietrzu. Dziś od godziny 15 wspólnie z Policjantami z Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych KMP Gdańsk patrolowaliśmy rejon wodny Śródmieścia oraz Zatoki Gdańskiej. Policjanci z Referatu Wodnego w trakcie trwania EURO 2012 są wszędzie tam gdzie przy akwenach wodnych lub na jednostkach pływających bawią się kibice.

Policyjna supernowoczesna łódź „Sportis  S-10500K” służy w gdańskiej komendzie miejskiej od 2009 roku. Łódź wyposażona jest w dwa silniki o łącznej mocy 800 koni mechanicznych, które pozwalają jej rozwinąć prędkość do 40 węzłów (około 80 km/h). W skład wyposażenia łodzi wchodzi między innymi gps, radar morski, ploter oraz platforma do wyciągania tonących. Obecnie jest to najlepsza policyjna jednostka pływająca w kraju. 

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 23.02 MB
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 5/5 (1)