EURO 2012 PL

Aktualności - Gdańsk

Podsumowanie zabezpieczenia meczu Hiszpania-Włochy

Pomorscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz kibiców przybyłych na mecz pomiędzy Hiszpanią a Włochami, który został rozegrany na stadionie Arena Gdańsk. W zabezpieczeniu wzięło udział 1500 policjantów. Impreza przebiegała bardzo spokojnie i bez zakłóceń.

Przygotowania do zabezpieczenia meczu prowadzone były z dużym wyprzedzeniem. Zakres obowiązków spoczywających na policjantach był bardzo szeroki, a ranga wydarzenia stanowiła dodatkową mobilizację. Funkcjonariuszy wspierali w realizacji tych zadań policjanci z kilku garnizonów z terenu kraju. W sumie nad bezpieczeństwem kibiców czuwało 1500 policjantów.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Gdańska, jak i kibiców przybyłych na mecz. Funkcjonariusze kierowali ruchem drogowym, zabezpieczali drogi dojazdowe oraz okolice obiektu. Służbę pełnili również kryminalni, którzy po cywilnemu patrolowali miasto. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Dodatkowo funkcjonariusze byli wspierani przez 2 śmigłowce oraz patrole policjantów z zagranicy. Dzisiaj na ulicach Gdańska można było spotkać funkcjonariuszy z Hiszpanii, Włoch i Niemiec.

W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych incydentów związanych z zabezpieczeniem meczu.

A
A+
A++
Ocena: 5/5 (1)