EURO 2012 PL

Aktualności - Gdańsk

25 tys. ludzi oglądało mecz otwarcia w FanZone

Blisko 25 tys. ludzi obserwowało wczorajszy mecz polskiej reprezentacji w Strefie Kibica w Gdańsku. Okolice Placu Zebrań Ludowych oraz trasy dojścia monitorowali policjanci prewencji, ruchu drogowego i innych służb.

Wczorajsze mecze w Strefie Kibica obejrzało blisko 25 tys. ludzi. Plac zaczął zapełniać się fanami piłki nożnej już od godz. 15.00. Pomimo tak dużego przedsięwzięcia, można ocenić, że w mieście było spokojnie.

W związku z wczorajszym incydentem, gdzie podczas wpuszczania kibiców do strefy pracownicy ochrony ujęli i przekazali policji 2 osoby, które chciały wejść na teren imprezy z nożami, policjanci przypominają o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa w Strefach Kibica. Próba wniesienia przedmiotów zabronionych takich jak np. noże, gaz w aerozolu, czy materiały pirotechniczne na teren stadionu czy do Strefy Kibica może skutkować postępowaniem karnym.

Organizator jest uprawniony do utrwalania przebiegu imprezy masowej, a w szczególności zachowania osób w niej uczestniczących, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Zgromadzone w ten sposób materiały mogą stanowić dowody pozwalające na wszczęcie postępowania karnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na policyjnej stronie internetowej pod adresem:http://euro2012.policja.pl/portal/eur/40/1718/

A
A+
A++
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 09.06.2012