EURO 2012 PL

Aktualności - Gdańsk

Pierwsi policjanci z zagranicy w Gdańsku

Dzisiaj w centrum prasowym komendy wojewódzkiej szef pomorskich mundurowych przyjął delegację niemieckich policjantów, którzy w czasie Euro 2012 będą pomagali polskim funkcjonariuszom.

Delegację niemieckich policjantów przyjął dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. Spotkanie, które odbyło się w centrum prasowym dotyczyło współpracy polskich i niemieckich funkcjonariuszy w czasie zabezpieczenia Euro 2012.

Współpraca ta przede wszystkim będzie polegała na wspólnych patrolach na terenie miasta, w rejonie stadionu oraz stref kibica. Policjanci będą m.in. informować niemieckich turystów oraz kibiców jak szybko i bezpiecznie dotrzeć w miejsca związane z organizowanym turniejem piłkarskim. Patrole będą pełnić służbę w miejscach, które w szczególności mogą interesować niemieckich kibiców.

Jest to pierwsza zagraniczna delegacja, która będzie wspomagać pomorskich policjantów. W najbliższym czasie do Trójmiasta przyjadą również policjanci z  Chorwacji, Hiszpanii, Włoch i Irlandii. Będą oni rozpoznawalni dla swoich kibiców, bo do służby wyruszą w mundurach swojego kraju.  

 
A
A+
A++
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 07.06.2012