Aktualności

Małopolska policja podsumowała Euro 2012

Ponad 12 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników pracowało, na zasadzie wielokrotności, przez 106 575 godzin przy zabezpieczeniu Euro 2012 w Małopolsce. Użyto 3590 pojazdów służbowych, 57 razy policyjne działania wspierały psy służbowe.

Nad zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa w czasie Mistrzostw czuwali policjanci różnych służb – prewencyjnych i kryminalnych, ale także logistycznych. Najbardziej widoczni byli oczywiście policjanci drogówki i służb patrolowych, jednak nie sposób pominąć pracy innych – przewodników psów wraz z czworonożnymi podopiecznymi, pirotechników, służb kryminalnych, dochodzeniowych i wielu innych. Służbę małopolskich policjantów wspierali także spottersi z Anglii, Holandii i Danii.

Policjanci „drogówki” realizowali pilotaże, eskortując sportowców do miejsc treningów, wypoczynku i eventów z ich udziałem. Towarzyszyli piłkarzom trzech reprezentacji na ponad 3750 kilometrach trasy. Przejazdy piłkarzy i ich treningi wzbudzały bardzo duże zainteresowanie kibiców – tłumy fanów piłki nożnej i sympatyków poszczególnych drużyn oczekiwały w różnych miejscach Krakowa, aby spotkać ulubionych sportowców. Wszyscy sportowcy byli bardzo zdyscyplinowani i życzliwi. Pilotaże przebiegały bez problemów, zgodnie z planem – choć zdarzały się małe wyjątki, kiedy piłkarze rozdawali autografy oczekującym na nich fanom.

Funkcjonariusze z małopolskiej „drogówki” pełnili także służbę na ulicach miasta i drogach dojazdowych, aby zapewnić płynność ruchu i pomagać turystom przybywającym do Małopolski.

To największa operacja policyjna, jaka dotychczas miała miejsce na terenie Małopolski. Każdej doby służbę pełniło kilkuset policjantów. Nad bezpieczeństwem Krakowian i turystów czuwali policjanci pełniący służbę zarówno na ulicach miasta, jak i na krakowskich osiedlach.

Przez cały czas funkcjonowała specjalna infolinia uruchomiona przez małopolską Policję z myślą o kibicach i turystach odwiedzających Małopolskę. Policjanci dyżurujący przy infolinii całodobowo podpowiadali, jak dojechać do wybranego miejsca oraz informowali jakie zasady obowiązują w czasie trwania imprezy masowej.

Dopisali także kibice, którzy śledząc zmagania sportowe swoich ulubionych drużyn kibicowali im żywiołowo i z klasą. Ulicami miasta przemieszczały się grupy sympatyków piłki nożnej – kolorowo ale spokojnie - nie doszło do żadnych poważnych incydentów.

Podsumowując – było bardzo spokojnie a organizatorzy oraz Policja zdała egzamin.

(źródło: KWP w Krakowie)

A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)