Aktualności

Spottersi z Anglii, Danii i Holandii wspierają małopolskich policjantów

Policjanci z Anglii, Holandii i Danii wspierają małopolskich policjantów w czuwaniu nad bezpieczeństwem w czasie wydarzeń towarzyszących rozgrywkom Euro 2012.

Reprezentacje Włoch, Anglii i Holandii są już w Krakowie. Małopolscy policjanci dbają o bezpieczeństwo i porządek w czasie przejazdów piłkarzy. Wspierają ich funkcjonariusze z innych krajów – w tym spottersi angielscy, holenderscy i duńscy.

Odbyły się już pierwsze treningi i spotkania z dziećmi i młodzieżą. Przyjazd piłkarzy i ich treningi wzbudzają bardzo duże zainteresowanie kibiców – tłumy fanów piłki nożnej i sympatyków poszczególnych drużyn oczekują w różnych miejscach Krakowa, aby spotkać ulubionych sportowców.

Małopolscy policjanci towarzyszą dyskretnie piłkarzom i czuwają nad bezpieczeństwem wydarzeń z ich udziałem. Funkcjonariusze z drogówki realizują pilotaże wspomagające przemieszczanie się trzech reprezentacji w różne miejsca, dbając aby pobyt przebiegał bez zakłóceń. Wzmożone służby pełnią także policjanci prewencji, którzy patrolują miasto i zabezpieczają miejsca, w których odbywają się spotkania i eventy z udziałem piłkarzy.

Funkcjonariuszy z małopolskiego garnizonu wspierają w działaniach spottersi z innych krajów – m.in. Anglii, Danii i Holandii.

Dla kibiców i turystów odwiedzających Małopolskę uruchomiona została specjalna infolinia 12 61 58 111. Policjanci dyżurujący całodobowo przy infolinii podpowiedzą jak dojechać do wybranego miejsca, czy poszczególne drogi są przejezdne ale także jakie zasady obowiązują w czasie trwania imprezy masowej czy jak się zachować w różnych sytuacjach związanych z działaniami Policji (na przykład w przypadku przywracania porządku).

(KWP Kraków / pt) 

A
A+
A++
Ocena: 1/5 (1)